Святослава ФЕДОРЕЦЬ

sanitary pad on white background
Photo by cottonbro studio on Pexels.com

Напевно, ти вже знаєш, що в підлітковому віці у дівчат починається менструація, або, як ще кажуть, – місячні. Перші місячні приходять у віці від 9 до 15 з половиною років. Але часто коли це стається, ти можеш бути не зовсім готовою до цього.

Кілька практичних порад

Заздалегідь підготуй набір для місячних. Це може бути маленька косметичка, яку можна носити із собою. Туди варто покласти:

  • дві звичайні прокладки. Раптом місячні почнуться у школі й однієї не вистачить? Краще обирати прокладки на 3-4 краплі в індивідуальних упаковках. Пізніше ти зможеш визначитись, чи не потрібні тобі прокладки з більш високим рівнем захисту.
  • одну нічну прокладку – вона більша за розміром і краще захищає від протікань. Раптом місячні почнуться пізно ввечері або коли ти будеш ночувати в подруги?
  • дві-три щоденні прокладки, вони можуть згодитись на випадок коли виділення не дуже рясні. В деяких дівчат перші місячні бувають саме такими. У когось виділення стають зовсім незначними в останні дні менструації.
  • запасні трусики. Їх краще загорнути в окремий пакетик.
    Зроби один набір, який можна постійно носити із собою в школу. І ще один, який буде зберігатись вдома.


Повну версію статті читайте у журналі Однокласник, №10, 2022

Вітаю, мене звати Святослава Федорець, я сексолог, сексотерапевт. Колись я, як і ти, була підлітком і мала багато запитань про сексуальність, відносини, їхній розвиток тощо. Але біля мене було мало дорослих, які б могли про все це розповісти. Тепер я тут, аби поділитися з тобою своїми знаннями. Сподіваюсь, тобі буде цікаво і корисно. Також ти можеш запитувати про все-все, що тебе цікавить. Адже дорослішати – це так захоплююче!

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *