Розпитував Тарас Фролов

Свій перший концерт він зіграв, коли навчався у школі. Його пісня «Пес Патрон» набрала понад 2 мільйони переглядів і стала саундтреком мультсеріалу. Його меми публікують провідні медіа (інколи без згадки про автора). Іван Марунич, засновник і вокаліст гурту Karta Svitu, розповідає про те, як створює пісні, про внутрішнього критика і про правила життя.

Як народилась назва гурту?

— Офіційною датою створення гурту вважається 8 серпня 2020 року, коли ми виступили на фестивалі «Бандерштат». Тоді він відбувався у форматі онлайн, і ми презентували новий проєкт широкій аудиторії. Організатори, запросивши нас, погодилися, щоб ми виступали без назви. Тому що на той момент її ще не було. А от програма з дев’яти пісень уже була готова. Тож ведучі тоді оголосили нас просто: «Проєкт Івана Марунича». Навіть на гримерній висіла така табличка 🙂 Після виступу наша команда отримала схвальні відгуки, і ми, натхненні, наступні кілька місяців працювали у студії над першими звукозаписами під керівництвом відомого саундпродюсера Артура Данієляна. І хоч пісні вже записували, проте назва все не народжувалася.
Якось наснився мені сон, що ми виходимо на сцену якогось палацу культури і ведучі нас оголошують: «Гурт Karta Svitu». Вранці одразу почав гуглити, чи є така група. Гугл, ютюб і спотіфай відповіли, що нема. Команді назва одразу сподобалась, а для себе я зрозумів, що це знак: ми маємо поставити собі за мету виступити на всіх континентах світу: і в Австралії, і в Америці, і навіть в Антарктиді. Іншими словами — Karta Svitu має зазвучати на всій карті світу. Хай так і буде.

Хто грає в групі?

— Karta Svitu — це не тільки люди, які виступають зі мною на сцені. За ці два роки нам вдалося зібрати повноцінну команду: це і круті музиканти
на сцені, і звукорежисери, художники по світлу, а також професійний менеджмент. Саме взаємодія всіх ланок дала можливість у ці непрості часи створити велику програму, зіграти кілька десятків концертів. Окрім фестивалю «Бандерштат», ми також виступили на головній сцені фестивалю Atlas Weekend, взяли участь у телепроєкті «Хіт-конвеєр» телеканалу М2, зіграли кілька сольних концертів у Києві. А також взяли участь у проєкті «Фан-зона Незалежності» від радіо ХІТ ФМ зі знаковими дня нас піснями: лірич-
ною «Вона лягає спати», стьобним треком «Пес Патрон» і надихаючою композицією «Крила».
Окрім цього, в ютюбі є кілька телеверсій повних концертів. Цього року, під час повномасштабної війни, ми зіграли чимало благодійних концертів, кошти з яких були спрямовані на підтримку війська.

Чому назва гурту пишеться латинкою? І коли чекати на пісні англійською?
— По-перше, так мені наснилося. А по-друге, так легше було знайти нас у гуглі. Бо інакше пошук видавав безліч контурних карт і мап. Ну, а по-третє, мені розповідали, що нас слухають не тільки українці за кордоном, а й іноземці. Їм, очевидно, легше знаходити нас латинкою.

Повну версію інтерв’ю читайте у Однокласнику, 11-12, 2022

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *