Чому ліве і праве міняються місцями?

Як ви напевно вже помітили за роки користування  дзеркалом, ви і ваше віддзеркалення не дуже схожі один на одного. Ваш двійник зачісує волосся в іншу сторону, його чи її ліва брова трохи вища правої, а у вас – навпаки: ви тримаєте телефон правою рукою, в той час, як ваш двійник тримає його лівою. 

Якщо дзеркало, в яке ви дивитесь, достатньо велике, то ви можете побачити, що кімната у «задзеркаллі» схожа на кімнату з дзеркалом. Але це не копія. В кімнаті, де стоїте ви,  стілець стоїть праворуч від столу, а комп’ютер – ліворуч. У кімнаті, яку ви бачите в дзеркалі – навпаки, комп’ютер – зправа , а крісло – зліва. 

Спробуйте піднести текст цієї статті до дзеркала – ви побачите щось подібне до цього: 

У вашій статті речення починається зліва, у віддзеркаленні – зправа, літери оберненні у зворотній бік. 

Складається враження, що дзеркало завжди обертає праве на ліве. 

Але чому дзеркало обертає саме праве на ліве? Чому воно не обертає верх і низ, чому у вашого віддзеркалення голова так само зверху, а ноги – знизу, як і у вас? 

Спробуємо розібратись.

Людське тіло, як тіла багатьох живих істот – симетричне, і має одну площину симетрії. Вона проляга вертикально через центр тіла. Якщо приставити до лінії, по якій проходить площина симетрії, дзеркало, то частина тіла і її відображення складуть початкове зображення тіла. (Оскільки наші праві і ліві сторони не ідентичні – одна з брів вища за іншу, наприклад, – то зображення, яке ви отримаєте не буде збігатися з тим, як ви виглядаєте насправді, втім дасть помірковано точне уявлення). Така симетрія зветься «білатеральною». Верхня і нижня частина нашого тіла, а також передня і задня — не є симетричними одна до одної.

Повну версію матеріалу читайте у Однокласнику, №1-2, 2023

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *